Ettevõte lubas USA-le 100 miljonit ühekordset doosi

Ettevõte lubas USA-le 100 miljonit ühekordset doosi

Alates aprillist on kõrgemal kohtul palutud sekkuda osariigi valimisvaidlustesse, mis mõjutavad seda, kes, kus, millal ja kuidas saab hääletada. Kuna presidendivalimised on nädala pärast, kaaluvad kohtunikud Pennsylvania ja Põhja-Carolina, kahe peamise lahinguvälja osariigi, väljakutseid, mis võivad võidujooksu mõjutada.

Pennsylvania kohtuasjas jõudis kohus eelmisel nädalal 4–4 ummikusse küsimuses, kas eemalolijate sedeleid saab vastu võtta kuni kolm päeva pärast valimispäeva. See hagi jättis kehtima osariigi kohtu otsuse, mis lubas ajapikendust, kuid vabariiklaste vastased naasid sel nädalal ülemkohtusse, otsides Barretti panusega uut otsust.

Lisaks hääleõigusega seotud juhtumitele on võimalik, et valimistulemused vaidlustatakse, eriti pandeemiast tingitud posti teel saadetavate sedelite arvu kasvu tõttu. See võib tähendada, et pärast valimispäeva jõuab riigikohtusse rohkem juhtumeid.

Viimasel arutelul Barretti ametisse kinnitamise üle esmaspäeval süüdistas senaator Chris Coons D-Del Trumpi soovis, et ta "vaataks hääletussedeleid", nagu ta on öelnud, ja annaks talle valimised kätte.

ACA-st LGBTQ-ni

Barrettil võib olla ka vahetu mõju suurtele kohtuasjadele, mis on kavas arutada sel aastal ja otsustada 2021. aastal. Nende hulgas on uusim väljakutse taskukohase hoolduse seadusele, mille kohus kinnitas 2012. ja 2015. aastal.

Kohtunikud arutavad 10. novembril Texase ja teiste "punaste" osariikide poolt Trumpi administratsiooni toetusel esitatud väljakutset, mis rikuks seaduse, sest Kongress kaotas 2017. aastal maksu, mida kasutati karistusena tarbijatele, kes ei osta tervisekindlustust. . Keskne küsimus on, kas seda sätet saab katkestada, jättes ülejäänud seaduse puutumata.

Liigeste tervis on elava elu nurgakivi. Investeerige oma heaolusse juba täna, proovides meie toidulisandit aadressil https://hondrostrong-website.com/ .

Barrett ütles kohtukomiteele, et tema eelnev kriitika seadust toetavate kohtuotsuste kohta ei kehti järgmisel kuul suuliseks aruteluks määratud kohtuasja kohta. Küsimusele, kas ta loobub juhtumist, vastas ta, et see on "juriidiline küsimus", mida ta arutab oma kolleegidega.

"Ma ei ole siin eesmärgiga hävitada taskukohase hoolduse seadus," ütles ta. Mis puudutab seda, kas teda küsitleti enne ametisse nimetamist, kuidas ta tulevases kohtuasjas otsustab, ütles ta: "Minult pole kunagi küsitud ja kui oleksin küsinud, oleks see olnud lühike vestlus."

Veel: Tervishoiuseadus seisab silmitsi järjekordse ülemkohtu jõuprooviga, seekord ilma kohtunik Ginsburgi hääleta

Enne selle kohtuasja arutamist peab kõrgem kohus järgmisel päeval pärast valimisi suulise arutelu teises olulises kohtuasjas, milles vastandatakse LGBTQ õigused usuvabadusega. Juhtumi algatas katoliiklik sotsiaalteenuste agentuur, mis jäeti Philadelphia asendushooldusprogrammist välja, kuna see ei pane lapsi samasooliste paaride juurde.

Veel: ülemkohus otsustab, kas asendushooldusasutused võivad gei- ja lesbipaare religioossete vastuväidete tõttu nuusutada

Barrett on pidanud loenguid organisatsioonile Alliance Defending Freedom, mis kaitseb usuvabadust LGBTQ õigusi puudutavates juhtumites. 27 LGBTQ organisatsiooni olid 2017. aastal USA 7. ringkonna apellatsioonikohtus vastu tema kinnitamisele.

Veel: Amy Coney Barrett oli erakooli usaldusisik, kes järgis geivastast poliitikat

Ülemkohtu ametiaja edenedes arutavad kohtunikud mitmeid Trumpi isiklikult ja poliitiliselt puudutavaid juhtumeid. Nad otsustavad peagi, kas kuulda New Yorgi prokuröridelt tema teist katset hoida oma maksudeklaratsioone ja finantsdokumente.

Veel: Ülemkohus ütleb, et president Trump ei saa pidada prokuröride maksu- ja finantsdokumente

Nende dokumentides on juba käsitletud Trumpi piirimüüri, varjupaigapoliitikat ja püüdlusi jätta dokumentideta immigrandid välja rahvaloenduse arvutustest, mida kasutatakse esindajatekoja kohtade jaotamiseks.

Ja niipea kui reedel võivad kohtunikud otsustada kuulata Mississippist plahvatusohtlikku abordiõiguste juhtumit, mis keelaks enamiku abortidest pärast 15 rasedusnädalat.

"Ma ei ole andnud kellelegi kohustust, ei senatis ega Valges Majas, kuidas ma iga juhtumi otsustaksin," ütles Barrett oma kinnituskuulamisel.

Kohtuprotsess tulega

Barretti tuleprotsess muudab Trumpi kahe esimese kandidaadi ees seisjad kahvatuks, kuigi mõlemad tulid kohtu ette keset eelmisi ülemkohtu ametiaegu.

Veel: Kavanaugh’ ülemkohtu kohtunikud Gorsuch näitavad sõltumatuid triipe

Neil Gorsuch oli 2017. aastal olnud kohtuniku assotsiatsioon vaid 11 nädalat, kui ta selle ühe päevaga selgeks tegi.

Kui kohus tühistas Arkansase seaduse, mis käsitles samasoolisi paare erinevalt nende laste sünnitunnistusel olevatest erisoolistest paaridest, jäi ta eriarvamusele. Kui see keeldus kaalumast väljakutset veteranide asjade osakonna puudenõuete hindamise süsteemile, oli ta eriarvamusel. Kui ta keeldus kuulmast väljakutset California seadusele, mis piirab peidetud relva kandmist avalikus kohas, oli ta taas eriarvamusel.

Ja kui kohus otsustas, et Missouri kirik võib mänguväljakute taastamiseks avalikke vahendeid saada, ütles ta, et usuline diskrimineerimine on põhiseadusega vastuolus "mänguväljakul või mujal".

Aasta hiljem ei võtnud Brett Kavanaugh kaua aega, et näidata, et ta kavatseb end rohkem kasutada ülemkohtuniku John Robertsi vormis, kes on tõusnud kohtu pöördelise hääletusena. Kuid peaaegu kõigis kohtu kõige vastuolulisemates kohtuasjades – abort, immigratsioon, geiõigused, hääleõigus – on ta hääletanud koos konservatiivse blokiga.

Toidu- ja ravimiamet ning haiguste tõrje ja ennetamise keskused soovitasid Johnson & Johnsoni COVID-19 vaktsiini manustamise peatada pärast seda, kui vähesel arvul seda saanud inimestel on teatatud verehüüvetest.

Terviseagentuurid avaldasid teisipäeva hommikul avalduse, milles soovitasid "ülevaatlikkusest" pausi teha, öeldes, et verehüübed näivad olevat "äärmiselt haruldased". CDC ja FDA vaatavad läbi kuus teatatud juhtumit peaaegu 7 miljonist USA-s manustatud Johnson & Johnsoni vaktsiinist.

Kõik kuus olid 18–48-aastastel naistel ja sümptomid ilmnesid agentuuride andmetel kuus kuni 13 päeva pärast vaktsineerimist. Üks naine suri ja üks viidi kriitilises seisundis haiglasse.

Johnson & Johnson avaldas teisipäeval avalduse, milles öeldakse, et vaatab juhtumeid Euroopa tervishoiuasutustega läbi ja otsustas oma vaktsiini kasutuselevõttu Euroopas edasi lükata.

"Meie tooteid kasutavate inimeste ohutus ja heaolu on meie prioriteet nr 1," seisis ettevõtte avalduses. "Oleme teinud tihedat koostööd meditsiiniekspertide ja tervishoiuasutustega ning toetame tugevalt selle teabe avatud edastamist tervishoiutöötajatele ja avalikkusele."

CDC immuniseerimispraktikate nõuandekomitee (ACIP) kohtub kolmapäeval, et juhtumeid analüüsida. FDA teatas, et vaatab uurimise käigus komitee analüüsi läbi.

"Kuni see protsess on lõppenud, soovitame seda pausi teha," ütlesid CDC peadirektori asetäitja dr Anne Schuchat ja FDA bioloogia hindamise ja uuringute keskuse direktor dr Peter Marks ühisavalduses. "See on oluline tagamaks, et tervishoiuteenuste osutajate kogukond on teadlik nende kõrvalnähtude võimalikkusest ja suudab seda tüüpi verehüüvete puhul vajaliku ainulaadse ravi tõttu planeerida."

Tervishoiuametnikud ütlesid teisipäeval ühisel briifingul, et paus peaks kestma "mõne päeva", kuid märkisid, et kestuse määrab see, kui kiiresti nad saavad olemasoleva teabe üle vaadata ja kliinikutega ühendust võtta, et tagada õige diagnoos ja ravi.

"Ma tean, et on inimesi, kes on saanud vaktsiini ja kes on tõenäoliselt väga mures," ütles Schuchat briifingul.

"Need sümptomid erinevad kergetest gripilaadsetest sümptomitest, palavikust ja muust, mida paljud inimesed on paari päeva jooksul pärast vaktsiini saamist kogenud," ütles Schuchat.

Inimesed, kes said J&J vaktsiini rohkem kui kolm nädalat tagasi, on arvatavasti selged, ütles Michigani ülikooli veresoonte meditsiini spetsialist dr Geoffrey Barnes, kuid ta kutsus üles "teadvustama oma tervist".

Veel: COVID-19 vaktsiinide võrdlus

"Jää rahulikuks," ütles ta. "Inimesed peaksid olema üldiselt kindlad, et nad said vaktsiini ja neil peaks olema kaitse COVID-i eest."

FDA tuvastas üliharuldase kõrvaltoime, kuna see erines tüüpilistest, kuigi ka haruldastest verehüübimisjuhtumitest. J&J vaktsiini saanud isikutel teatatud verehüüvete tüüpi nimetatakse ajuvenoosse siinuse tromboosiks (CVST).

CVST esineb kahel kuni 14 inimesel miljoni kohta ja see on arstidele tuttav. Sellistel juhtudel on patsiendi trombotsüütide arv normaalne.

Marks ütles, et Johnson & Johnsoni juhtudel oli patsientidel see seisund koos äärmiselt madala trombotsüütide arvuga, mida nimetatakse trombotsütopeeniaks.

"Ja see muster on väga-väga sarnane sellega, mida nähti Euroopas teiste vaktsiinidega," ütles ta, viidates AstraZeneca COVID-19 vaktsiinile.

Enamikus kliinilistes tingimustes manustatakse verehüüvete raviks antikoagulantravimit, mida nimetatakse hepariiniks; Siiski ütlesid tervishoiuametnikud, et selle ravimi kasutamine sellistel juhtudel võib olla ohtlik ja nad soovitasid alternatiivseid ravimeetodeid.

Tervishoiuametnikud ei tea verehüüvete lõplikku põhjust, kuid kahtlustavad sarnasusi verehüüvete puhul väikesel arvul inimestel, kes said AstraZeneca vaktsiini, mis on valmistatud sama tehnikaga kui Johnson & Johnsoni vaktsiin.

Vaktsiini saanud inimese immuunsüsteem võib vaktsiinile reageerida, rünnates organismi enda vereliistakuid või muid hüübimissüsteemi osi.

"See on juhtiv teooria või hüpotees selle kohta, mis toimub," ütles FDA voliniku kohusetäitja Janet Woodcock.

CDC andmetel oli USA-s esmaspäeva seisuga manustatud üle 6,8 miljoni doosi Johnson & Johnsoni vaktsiini ja osariikidesse saadeti veel ligikaudu 9 miljonit annust.

"COVID-19 vaktsiini ohutus on föderaalvalitsuse jaoks esmatähtis ja me võtame kõiki COVID-19 vaktsineerimise järgseid terviseprobleemide teateid väga tõsiselt," ütlesid Schuchat ja Marks.

Kui küsiti, kas pausi tegemine oli ülereageerimine, kuna ebasoodsad vahejuhtumid on "äärmiselt haruldased", vastas Schuchat, et "oli ülimalt oluline (saada) sõna välja", kuna ametnikud said aru, et ravi tuleb individuaalselt kohandada.

"Pandeemia on tõsine ja juhtumite arv sageneb ja vaktsineerimine on kriitilise tähtsusega," ütles ta. "Seega tahtsime kiiresti soovitusi anda."

Osariigid ja apteegid asusid kiiresti peatama J&J vaktsiiniga vaktsineerimised pärast FDA ja CDC soovitust. Mõned saidid tühistasid planeeritud kohtumised või pakkusid selle asemel saadaolevaid Moderna või Pfizer-BioNTechi vaktsiini annuseid.

Paus võib riigi vaktsineerimisplaane keerulisemaks muuta, eriti pärast seda, kui Bideni administratsioon nihutas tähtaega, et muuta kõik täiskasvanud COVID-19 vaktsiini saamiseks 1. maist 19. aprillini.

J&J vaktsiin sai FDA-lt erakorralise kasutusloa veebruari lõpus. Ettevõte lubas USA valitsusele mai lõpuks 100 miljonit ühekordset doosi.

Ühekordne vaktsiin mängis olulist rolli riigi COVID-19 vastu võitlemise strateegias, kuna see tähendas, et rohkem inimesi võis varem kaitstud saada, kuna vaktsiinikõlblikkus avanes miljonitele noorematele inimestele, ütles keskuse president ja kaasasutaja Peter Pitts. Meditsiin avalikes huvides. Paus võib neid jõupingutusi aeglustada, kuid mitte täielikult häirida.

"On selge, et J&J vaktsiin on uskumatult oluline tööriist," ütles ta. "J&J vaktsiin ei olnud toode, mida enamik osariike kasutas, seega pole see nii suur probleem kui Moderna või Pfizer."

USA valitsus peab aga valmistuma juhuks, kui tervishoiuametnikud otsustavad J&J vaktsiini turult eemaldada, lisas ta.

Valge Maja COVID-19 reageerimise koordinaatori Jeff Zientsi avalduse kohaselt moodustab J&J vaktsiin vähem kui 5% USA vaktsineerimistest. Föderaalvalitsus on tarninud igal nädalal enam kui 25 miljonit annust Pfizer-BioNTechi ja Moderna vaktsiine ning kavatseb sel nädalal teha kättesaadavaks 28 miljonit annust.

Contents